» Adaptacja bez stresu

ADAPTACJA BEZ STRESU

Planujesz oddać swojego Malucha do żłobka? Przed Wami adaptacja. To w wielu przypadkach ciężki czas (zazwyczaj cięższy dla rodziców, niż samego malca). Okres oraz przebieg adaptacji jest bardzo indywidualny, a nasza kadra zrobi wszystko, by jak najbardziej umilić dziecku ten czas.

Jakie jest zadanie rodziców? Przede wszystkim ZAUFAĆ NAM. Tak, zaufanie to podstawa, bez której nie ma mowy o dobrej współpracy.

Początkowo oddajecie dziecko na godzinkę dziennie, a my na bieżąco informujemy Was jakie są efekty i kiedy będzie możliwość zostawienia dziecka na dłużej.

W naszym żłobku nie ma możliwości zostawienia swojej pociechy na ‘pełen etat’ już pierwszego dnia. Brzdąc musi być gotowy i czuć się u nas dobrze, aby mógł spokojnie przychodzić na dłuższy okres.

Kolejnym ważnym elementem jest spokój i opanowanie rodziców. Wasza pociecha zna Was najlepiej. To ona, nie my, wyczuje wszystkie wasze negatywne emocje. Więc przed wizytą w żłobku zalecamy wypicie melisski, zjedzenie kilku kostek czekolady i posłuchanie ulubionej piosenki (sprawdzone, pomaga ).

Następnym dość istotnym punktem jest komunikacja: rodzice – personel i przekazywanie sobie informacji zwrotnych o dziecku. Tylko tak jesteśmy w stanie nawiązać fajną relację, która pomoże w adaptacji

Pamiętajcie, że nie ma dzieci, które nie są gotowe, aby pójść do żłobka, ale są niegotowi rodzice

Życzymy opanowania i sukcesów.